| | | | |
Muusikko
Kuoro- ja kvartettilaulaja
Säveltäjä ja lauluntekijä
Trubaduuri
Kuoronjohtaja
Diskografia
Kotistudio

Musiikki > Muusikko > Trubaduuri > Esiintymiset

Muusikko

Trubaduuriesiintymiset

Spiikkikielet:

suomi, ruotsi, englanti, saksa, espanja ja Turun murre

Laulukielet:

suomi, ruotsi, englanti, saksa, espanja, italia, eesti, latvia, kreikka, tanska, norja, islanti, ranska, portugali, venäjä, gruusia, japani, latina, bahasi indonesia, tshekki, unkari, hawaiji, sanskriitti, swahili, mandingo, maori, itäkarjala, saame, rauma, savo, Turun murre ja stadin slangi

Repertoaari:

  • 3333 koti- ja ulkomaista, korvakuulolta opittua sävelmää ulkomuistista pianolla, hanurilla ja kitaralla
  • Tyylilajit tunnelman ja yleisön mukaan - kärjessä omat huumorinumerot ja koskettavat balladit

Viihdytysmuodot:

  • Taustatunnelmointi
  • Oma show
  • KAIKKIEN tunnettujen yhteislaulujen säestys
  • Musiikkitietovisat

Keikat

ennen vuotta 1985 - 18 kpl

23.9.1978 Aapo ja Ulla Nuotion häät (Taimi II, Turku)
1979-81 n. 15 x Kansantanssiseura Karkelo (Kallion koulu, Kivenlahden koulu)
24.3.1983 Fennofelt (Valentino, Dipoli)
28.5.1984 Scanhotels (M/S Valborg)


1985-88 - 7 kpl

3/85 TKK / Professori Aarne Jutilan tohtorikaronkka (Silinteri)
10.8.1985 Kaj ja Minna von Weissenbergin häät (Vallmogård)
24.1.1986 Projekti-Insinöörit (Myyrmäki)
21.3.1986 STS 90 (Finlandia-talo)
30.4.1986 Prophistics (Pekka Ylinen, Konala)
7.6.1986 Laura Vahvaselän häät
27.10.1986 Strömberg (Göteborg)

1989 - 4 kpl

(8/89 Minna Schrey / häät (Kalastajatorppa)
31.10 SHOP Sinikan läksiäiset
8.12 STS/KAL pikkujoulu (Krapihovi)
13.12 STS/KAL pikkujoulu (Tekniska)


1990 - 10 kpl

14.2 KAL-18 v. (Pasila)
16.5 Akava (Pasila)
4.6 Rubinstein Consulting (Suomenlinna)
6.6 Imatran Voima (Myyrmäki)
11.8 Jari Olli / häät (MS Bruvik)
31.8 Rubinstein Consulting (Aino Ackté)
25.9 Unistics (Olarinluoma)
23.11 Eläke-Sampo
13.12 Rubiini (PostiTele)
14.12 SHOP / Ekonomiliitto (Säästöpankin maja, Pikkala)


1991 - 11 kpl

27.2 STS
12.3 STS
21.3 SHOP-Malmi
3-5.6 IVO (Viipuri)
17.6 Meira (Helga)
(29.6 Hannaleena Issakaisen häät (Hattula)
6.8. Meira (Jollas)
16.8 SHOP (Svanhild, JV)
29.8 TKK/TÄK (Veikkola)
9.11 Cap Gemini (Turun Linna)
5.12 Imatran Voima (Näckensborg)


1992 - 20 kpl

17.1 DVF Oy
13.2. KAL 20 v.
14.2 Innopoli
26.2 Kalastajatorppa (Reijo Nurmio 60)
22.5. Innopoli
4.6 IACEE (Innopoli)
5.6 Marja Paavilainen (Servi)
20.8 Philips (Doris)
21.8 Canon (Vierumäki)
26.8 EKE yhtiöt
27.8 Henkilöstöpalveluyhdistys r.y. (Siemens)
3.9 Innopoli
1.10 Tapiola-yhtiöt (Tarja Heikkilä)
23.10 Innopolin Oktoberfest
3.11 Hewlett Packard
16.11 Sairaalaliitto (Tre)
3.12 STS
9.12 Dipoli Catering
11.12 Innopolin pikkujoulu
15.12 STS


1993 - 22 kpl

(29.1 Jussi Neuvo (harjakaiset, Kauniainen)
(17.4 Jaakko Ojala (Akava-talo)
20.4 Ravintola Fly Inn (Mika Huikko)
1.5 Huoneistokeskus (Kristina Brahe)
22.5. Tietotehdas (Espoon kulttuurikeskus)
4.6. Hewlett Packard (Olari)
10.6. Pellervo (Villinki)
11.6. Korpivaara (Majvik)
17.6. Pellervo (Villinki)
(20.6. Jussi Rinta
15.7 Tele (Pori jazz)
(9.8 Kalevi Numminen
12.8 Saaristolaivat (Sanomaprint)
17.8 Pellervo (Villinki)
24.8 Meira (Torni)
25.8 Korpivaara (Bökars)
(28.8 Ellinoora Ylipoussu (Minna Piirron häät, Puotila)
(26.9 Outi & Mikko Lehtonen (Hki-Tre-Hki)
29.9 Kovanen (M/S Natalia)
13.11 Uudenmaan Nuorkauppakamari (Pirkko Jokela)
10.12 Pellervo
16.12 Metsäliitto


1994 - 42 kpl

13-16.1 Kovanen Yhtiöt (Pyhätunturi)
25.1 Kovanen Yhtiöt (Himos)
23.2 Mikado
24.2 Mikado
5.3 Jorma Huhtala 50 (Elfvik)
9.3 Mikado
15.3 Mikado
16.3 Mikado
17.3 TEK
6.4 Dipoli (Bovellán)
7.4 Neste (Keilalampi)
5.5 Bergmanien häät (Espoon kko)
21.5 Vantaan Rahtikeskus
23.5 Orion (Stockmann / Tapiola)
24.5 "
1.6 Nokia (Inga-Lill)
2.6 MTK (Kettula)
4.6 Dipoli (Bovellán)
6.6 IVO ("Emma")
7.6 Nokia Telec. (Båtvik)
8.6 Tavyn (Hirvikallio, Viikki)
8.8 ABB Industry
(15.8 Seikkailu (Raute, Haikko)
16.8 Leiras
18.8 Philips
(27.8 Arja Kallakivi 40 v. (Sakari Kallakivi, Haukilahti)
4.9 Siemens (Kulosaaren Kasino)
8.9 Kovanen Yhtiöt
12.9 Seikkailu (Inex, SOK)
14.9 Hacklin Ltd (Harri Kuusisto)
14.10 Instru Data (Suom. Ulk.keskus, Sea Side)
16.10 Kovanen Yhtiöt (Cinderella)
20.10 Raute (Majvik)
27-28.10 Sankala (Wanha Satama)
16.11 Neste (Ilkka Lipasti, Keilaniemi)
23.11 Biohit (Oili, Santra 50 + 50 v-päivät, Ritva Kara)
29.11 Nokia (Espa, Nykopp)
1.12 Silicon Graphics (Raija Viehola)
" Biohit (Oili Suovaniemi)
9.12 Mestarikustannus (Elfvik, Minna Lappalainen)
10.12 LR International (Capella)
15.12 Siemens (Perkkaa)


1995 - 52 kpl

5.1. MTK (Zetor)
18.1 Suomen Kuvalehti (Pasila)
1.2. Herttoniemen yhteiskoulu (ransk. viikot, Terttu Patronen)
3.2. RAY (Marski)
8.2. Arkadian yhteiskoulu, Klaukkala (ransk. viikot )
15.2 Helsingin uusi yhteiskoulu, Pihlajisto (")
(18.2. Martti Oksanen 60, Haukilahti
1.3 Espoon-Vantaan Tekn. oppilaitos (Leppävaara)
" " (Myyrmäki)
8.3. (kreikkal. viikot)
9.3. (")
20.3 Seikkailu (Valio/PHS, Nummi-Pusula)
27.3 Metsäpäivät (Marina, Jussi Akkanen)
30.3 YIT (Helmer Lundströmin läks., Sörkka)
27.4 YIT-kevätjuhla (Katri Ilpala)
4.5 Espoon Sähkö (Dipoli, Tiina Mustonen)
10.5 Biohit (Pakintalo)
18.5 IVO (Näckensborg)
" Michelin (Kivenlahti)
(19.5 Merja Tuomi-Nikula 40 (K-nokka)
(20.5 Anneli Vuorikoski (Marski)
(22.5 Hartwall (kuoro)
26.5 Leiras (S/Y Gallant)
2.6 Juhani Salminen (Fregatti, K-nokka)
6.6 IVO (Nikolai II, Tuula Salimäki)
13.6 Kovanen Yhtiöt
14.6 Hartwall (kuoro)
(17.6 Terhikki Tolonen 50
19.6 Esso (Paula Wasström)
20.6 Kovanen Yhtiöt
1-2.7 Metsähallitus
10.8 Saaristolaivat (Helsinki Media)
15.8 " (TT Personnel Systems)
16.8 Siemens (Sipuli)
21.8 Oriola (Freja)
23.8 "
24.8 "
25.8 Seikkailu (Nokia, Vuosaari)
(26.8 Synnöve Piepponen 70 v. (Seija Lindström)
8.9 Erkko Autio / Väitöskaronkka (Innopoli)
16.9 Mari Himanen & Pekka Haukilahti (Siilinjärvi)
21.9 Repola (Nuottaniemi)
23.9 Kovanen (Cinderella)
27.9 Jussi Akkanen 50
(7.10 Harry Palin 70 (Eira Palin-Lehtinen, Westend)
10.10 Hartwall (kuoro)
10.11 Töyrynnummen päiväkoti (Riitta Rinne, Pirjo Matikainen)
22.11 Henry 5 v. (Satu Väkiparta)
24.11 Mestarikustannus (Anu Talman)
27.11 Innopoli / Spinno (Paula Hieta)
30.11 Espoon Sähkö pj (Garden)
20.12 Euro MBA / Innopoli (Johanna Viherkoski)


1996 - 63 kpl

2.1. Polarkesti (Sosiaalialan oppilaitos, Koivukylä)
9.1 SLO (Bruno Jacobsonin läksiäiset, Kalatorppa)
(10.1 Neste ("Den glider in" Hietarinnalle)
19.1 Metsähallitus (liikuntapäivä, Tikkurila)
22.1 Neste (Sandviken)
(12.2 Hartwall (kuoro)
22.2 Nokia Kaapeli (Båtvik, Petteri Walldén)
29.2 Neste (Sandviken, Veli-Matti Ropponen)
12.3 Aarne Laaksonen Oy (Tiiliholvi,Tre)
23.3 Heikki Kovanen 40 (Napatanssi, Antiokia)
25.3 Metsäpäivät (Marina Congress Center)
9.4 Hartwall Oy (kuoro, Kellarikrouvi)
12.4 Aarne Laaksonen Oy (Hot. Pasila)
1.5 Taurus Oy (Dipoli)
3.5 Dipoli (A. Bovellán)
4.5 Kari Mikkelä & Marjukka Sorvari (häät, Sipuli)
6.5 Nokia (Meri-Teijo)
9.5 Hartwall (kuoro)
23.5 Tietotehdas (Inga-Lill)
24.5 Auto-Jalonen (Connection Crew, Tiirasaari)
6.6 TT-tieto (Anu Kaipainen, Tammisaari)
8.6 A-Vakuutus (Turun Messukeskus)
" Rauma Oy (Nuottaniemi)
13.6 Valmet (Jyväskylä)
18.6 Dipoli (Life long learning, Anneli Bovellán)
(19.6 Asko Salmi (tri-karonkka, Kat. Kasino)
16.8 Merita (Helena)
(16.8 Sonja Tuomolin 50 (Hvitträsk)
20.8 Digital (Inga-Lill)
23.8 Huber Testing (Ari Juva)
24.8 Kovanen Yhtiöt (risteily)
27.8 Innopoli 5
29.8 Merita (Tanskarla, Anu Hälvä)
29.8 Martis Oy 20 (Rinttilä, M/S Runeberg)
(31.8 Arja Hämäläinen (Suomenoja)
5.9 Teollisuuden ja Työnantajain Keskusliitto (Runeberg)
(9.9 Hartwall
12-15.9 Kovanen Yhtiöt (Ruska-swing)
(19.9 As. ajotsto Arto Koivuhovi (Erottaja)
23.9 Naistoimittajat (Papa Giovanni, Keskuskatu, E Hatakka)
25.9 Suomen Metsäyhdistys (Majvik)
8.10 A Laaksonen (Hvitträsk)
11.10 Oktoberfest / Innopoli
15.10 Hartwall (Yhteislaulutilaisuus, Kellarikrouvi)
16.10 Sirkka Pöyry / Eurovaalitilaisuus (Geronimo, Tapiola)
17.10 Mentor (Innopoli)
18.10 Suomen Spar (Pirjo Koskimäki, Kajaani)
21.10 Aamulehti (Innopoli)
24.10 Nordisk Transport (Tarja Witikka, Turku)
(26.10 Sanna Perkiö Tkl (Ekobio)
29.10 Nordisk Transport (Tarja Witikka, Hki)
30.10 Nokia Telecomm. (Haikko, Koppatz)
19.11 Dipoli (Anneli Bovellán)
26.11 Hartwall (Villa Cuore, Helena Pyykkönen)
29.11 Konela (Lauttasaari, Ilkka Laurmaa)
6.12 HPY (Työnjohtajat, Kirsti Sund)
9.12 Metsäliitto (Revontulentie, Jaakko Punkari)
13.12 Pee-Mediat (Pasila, Anne Puntari / Koppatz)
(13.12 Hartwall (Kellarikrouvi)
14.12 IVO (Virkamiehet, Näckensborg)
16.12 Innopoli (Spinno)
17.12 Teollisuuden Voima (Villa Helleranta, Ulvila)
18.12 UPM-Kymmene (Asko Matula eläkk., Nuottaniemi)


1997 - 63 kpl

24-25.1 Kovanen Yhtiöt (Cinderella)
30.1 Suomenlinna / harjakaiset (Holmberg)
" Eglas Oy (Seppo Lehikoinen, Innopoli)
31.1 Metsä-Serla (Pekka Kivelä, Revontulentie)
3.2 SLO (Tuupakantie)
7.2 Seikkailu (Draivia, Majvik)
12.2 Päätäjien metsäakatemia (juna Hki-Hml)
13.2 Tele (Antti Brax)
14.2 Savon Voima (Ritva Karttunen)
25.2 Hartwall
27.2 Borås Cotton (Leena Porvari)
6.3 Aarne Laaksonen (HPK-Lukko)
7.3 VTT (Kristiina Kivimaa)
11.3 VV-Auto (Rauni Suhonen)
" Kovanen Yhtiöt (Tup. tuliaiset)
15.3 OKO-pankki (Itäkeskus, Liisa Nätkynmäki)
17.3 Philips (Bengt Karlsson eläkk. / Marja-Leena Järvinen)
24.3 Hartwall
9.4 Osuuspankki (Lääkäritalo, Liisa Vesanen)
17.4 TT-Tieto (Innopoli)
(23.4 Antti Kulotie 50 (Tapiola, Aila Kulotie / Jukka Iivonen)
24.4 MacDonald's (harjakaiset Huopalahti)
6.5 IVO (Atomiryhmä, Näckensborg)
13-16.5 Finnjet
16.5 Paimion yhteiskoulu (Sininen talo, Salo)
(17.5 Maija Koivisto 80 (Pia Koivisto, Haaga-instituutti)
19.5 Kemira (UPM-Kymmene-sopimuksen allekirj. Kotkaniemi)
(20.5 Odd Fellow -looshi (Sipuli)
3.6 Siemens (Karhusaari-Hirsala, Maiju Salakari)
4.6 Orion (Tku, Hannu Markkula)
(9.6 Philips (Lassi Lehtomäki & Antti Kastari 50, Savoy)
(10.6 Hartwall (Dorrit Thermanin läks.)
" Metsähallitus
17.6 Metsäteollisuus ry
" Endi (Inga-Lill)
(1.8 Mikko Raunio 40 (Kauniainen)
(2.8 Jääski-seura (Krapihovi, Liisa Nätkynmäki)
(ì Häät, Puistokulma)
13.8 IVO (laulukirjan julkistus, M8)
16.8 Saaristolaivat (Kone Cranes)
(ì Pentti & Tuula Takala / häät (Porvoo)
18.8 Merita (S/S Helena / tiedotusväkeä)
ì ì (Mara!)
25.8 Saaristolaivat
29.8 McKinsey & co. (Svenska Klubben)
2.9 Hartwall
3.9 Handelsbanken (NJK, Petteri Bollman)
5.9 HPY (Kirsti Sund)
(20.9 Psaldo (Autotekn. yhd.)
24.9 Saaristolaivat
2.10 Valio (Seikkailu / Junttilan kanssa)
(4.10 Silja Vepsänrepo (Kiialan kartano)
8.10 Suomen Metsäyhdistys 120 (SAS)
11.10 Kovanen (Cinderella-risteily)
17.10 Rauma (Nuottaniemi, Jaakko Heikinheimo 60)
20.10 Hartwall
22.10 Metsäyhdistys (Servietti)
28.10 TTA 40 (Interc.)
20.11 Tielaitos (Taidehalli, Elisa Sanasvuori)
(27.11 Hartwall
27.11 Tellabs
(29.11 Antero 25
4.12 TeamWARE (Tre)
5.12 Lohjan OP (Leena Lahti)
11.12 Neste (Susanna Pursiainen)
17.12 Nycomed


1998 - 62 kpl

30.1 YIT-Huber (Varalan Urheiluopisto, Tre / A. Juva)
25.2 Keksintösäätiö (Säätytalo, Kari Sipilä)
27-28.2. TeamWARE Group Oy (Wanha Satama, Tuulikki Keto)
5.3 Tuomiokkosrk / Kryptan harjakaiset (Seppo Murto)
17.3 Talentum (Pikkala, Sanna Kirjavainen)
21.3 Irma Andberg 90
(7.4 Eero Orpana 50 (Haaga)
(18.4 Kati Tuomola (Valio, Tapiola)
6.5 TF / Terttu Patronen (Texmex)
7.5 Innopoli / Kevätjuhla
18.5 OKO (Matti Mäkipää, Svanhild)
19.5 UPM (Espa)
25.5 Finnet-liitto (Ingeborg, Vasikkasaari)
26.5 IVO (Myyrmäki)
(27.5 Rotaryt (Eero Nuutinen, Käpylän työväentalo)
2.6 IVO (Näckensborg, Virva Ohtonen)
(6.6 Eila Rantala (Marikan ja Samin häät, Hackman, Kerava)
8.6 Metsäliitto (Antin ja Eppen läks. / Irma Pihlflyckt)
9.6 Merita-rahoitus (Tradewind, Kai Reunanen)
(12.6 Game Play (Instru-Data, Seurasaari, Jari Kupiainen)
13.6 Saaristolaivat (Nokia, Haikko)
(13.6 Juhani Horelli 50 (Ingeborg)
15.6 Hartwall (Captainís Table)
23.6 Neste (Moskova)
(4.7 Unto Sarasti 80 (Kauniainen)
30.7 Nokia (Savonlinna)
(1.8 Laura Liesiö / häät (Lintuvaara)
(2.8 Mika Naumanen / häät (Tapiola ortkko / Tomtebo, S-saari)
(6.8 Crepperie (Juha Pettersson, VR Makasiinit)
17.8 Novo Nordisk Farma (Peik Jansson, Diana)
20.8 HPY (Peacock)
(21.8 MBA-kurssi (Timo Partanen, Majvik)
24.8 Manpower (Svanhild, Marjo Lipponen)
27.8 Telenordia (Pia Korttila, Inga-Lill)
27.8 Tekn. ap. kaup. joht. neuv. päivät (Seppo Heinänen)
2.9 Pohjola (Pia Hohenthal, Lapinmäentie)
3.9 Finnet-liitto (Päivi Rokkasen läks. / Heini Mäkinen)
4.9 Nokia (Båtvik)
(6.9 Sirkka-Liisa Pöysä 75 (Tapiola, Kaija Hänninen)
8.9 Alfabox / Hagman 50
1.10 UPM-Kymmene (Jämsänkoski, Kati Pulkkinen)
13.10 Mentor Graphics (Innopoli)
16.10 Oktoberfest (Innopoli)
16.10 Töpinäx (Muuga)
22.10 Koivuhovi (Erottaja)
(23.10 OKO-Pankki (Vuosaari, Nätkynmäki)
(24.10 Sähköklubi (Otaniemi, suurjännitehalli)
29.10 Kovanen Yhtiöt (Hannu Kovanen HIFK-Blues)
30.10 MET / Teräsjousi (Timo Parmasuo, Palace)
16.11 Hartwall (Kellarikrouvi)
19.11 Innopoli (Santala, Rav. Pörssi, joulupukki)
21.11 Antero-juhla (Alberga)
25.11 Tietotekniikan liitto (Esa Pulkkinen, Torppa)
26.11 Onninen (Merja Vaarmio, ìKolohonkaî)
27.11 Lohjan OP (Leena Lahti, Lohja)
8.12 Petrasol (Riikka Lehtinen, Hämeentie)
11.12 Telenordia (Kirsi Mattila, Villa Cuore)
(11.12 MBA (Virve Pastinen, Svenska Klubben)
17.12 Mobilia (Tielaitos, Pasila Kimmo Levä)
18.12 Tielaitos (Pasila, Louise Lindqvist)


1999 - 34 kpl

27.1 Becker Acroma (säestyskasetti, Hot House, Kilo IA, LK)
28.1 Spinno (Innopoli)
4.2 IVO / Tutkimusosasto (Näckensborg)
(1.3 Hartwall
(6.3 Veli Laine 50 (Kirkkonummi)
(12.3 Helena Pyykkönen 50 (Hämeenkylän ns-talo)
18-21.3 Kovanen (Pyhä)
26.3 Crepperie (Kaikuk. 5)
(11.4 Lasse Nevanlinna 75 (Vallmogård)
12.4 Hartwall
18.5 Pohjola (Koppatz)
20.5 Intergraph (Kilo, Eero Neva)
29.5 Erkki Granroth 75 (Lottakoti, A. Juva / laulukirjaproj.)
(2.6 Rotary-klubi (Käpylän Työv. talo, Tapio Kari)
8.6 Seikkailu (Inkoo Jussi Koppanen)
17.6 Merita Rahoitus (Inga-Lill, Kai Reunanen)
18.6 Hokkuspokkus / ICL (Jaana Ketvell, Airisto)
22.6 Hartwall (Merihelmi)
28.6 Siemens (Hirsala, Kalevi Kouvonen)
30.6 Innopoli (Panoraama-sauna)
(3.7 Harri Tanska / Iris (häät, Aavaranta)
4.7 Philips (lähettiläs Cees Beije, läksiäiset / Kulosaari)
(16.7 Paloheimo 60 (Hakuninmaa)
(24.7 Jaana Nissinen (häät, Hausjärvi)
29.7 Nokia (Savonlinna)
19.8 Sannäs (Satu Torstila / Lifim)
23.8 Merita (T/S Helena)
24.8 Area (Sari Salo, Päivärinnank.)
26.8 Philips (Lassi Lehtomäen läks.)
30.8 Nokia (Båtvik, Veli Sundbäck)
4.9 Satu Torstila (Majvik)
(16.9 Hartwall
11.10 Mentor Graphics (Innopoli)
(23.10 Kauniaisten kamarikuoro (Svenska klubben)
4.11 Länsi-Uudenmaan OP (Salonica, Lohja)
25.11 Inex (Aavaranta)
8.12 Satu Torstila (Lääkäritalo)


2000 - 32 kpl

(15.1. häät (Ville Manner, K-nokan kasino)
17.1. Finnet-liitto
27.1. Fortum (Liisa Virranne, Kalastajatorppa)
2-4.2. Kovanen (Pyhä)
18.3. Hagar Jokinen hautaj. (Lapua)
12.5. Eurosinkut (Manala)
(13.5. Pia & Christer Polsa / häät (Lepolampi)
18.5. Sampo (Kivenlahti)
24.5. (Veho, Chapman)
25.5. (K Plussa, Kivenlahti)
(27.5. Jussi Rinta 70
5.6 TNT Suomi (Svanhild)
(10.6 Tuulikki Markkula (Jollas)
12.6. Merita Rahoitus
14.6 VTT (Pitsku, Heidi Häyrinen)
15.6. Tarwell
18.6 Fortum (Naantali)
21.6. Nokia (Elämystaikurit)
3.7. Nokia (Kari Ahola)
(4.7 Marja Monserrat / tyttären häät (Seurasaari)
(6.8 Kari Ahola, Pikkala)
22.8 Ilpo Santala 60 (Innopoli)
24.8 Sampo (RL Arni)
20.9 Manpower (Uunisaari, Marjo Lipponen)
21.11 Area (Uunisaari, Helena Haarala)
30.11 Lohjan OP
1.12 TietoEnator (Otaniemi)
4.12 Ficom ry (Korkeav.k. Hilkka Hellgren)
8.12 Lohjan OP (pj. Leena Lahti)
14.12 Skanska (glögit, Cristina Rinnetie-Uski)
15.12 E-Suomen YH-Rakennuttaja (Risto Mykkänen)
" Manpower (Primulan pitokartano, K-nummi)


2001 - 28 kpl

29.1 Fortum (Liisa Virranne)
(3.2 Raija Vilo 60 (Olari, Tiina Vilo)
ì Päivi Haavisto 40 (Tuomarila, Helena Vallo)
26.2 Paroc / Kaj Westerén 60 (Tikkurila)
3.4. Huhtamäki (hall.neuv. Palace / Maija Mäkelä)
21.4 Yli-Penttilä / häät (Leppävaaran kansantalo)
8.5 Benefect (NJK)
(16.5. Käpylän Rotarit (Käpylän työväentalo, Tapio Kari)
17.5. K-Plus (Siikajärvi, Anneli Häsä)
27.5 Kovanen (Varastokatu/F1)
7.6 Elämystaikurit (Sonera, Nummenpään mets. maja, Nurmijärvi)
11.6 Elämystaikurit (TietoEnator, Alppilan puisto)
12.6 ABB (Matti Ilmarin läks. Palace)
(29.7 Arja Lindberg 50 (Pertti Lindberg, Seurasaari)
4.8 ABB (Lars Lindeman, Nikolai II)
15.8 Tekmanni (Taisto Lyly, Vispilä)
24.8 Nokia (Raija Nikula, Båtvik)
25.8 Aga (Nina Granvik, Solvalla)
28.8 Bombardier (Anne Suutala, Lauttasaari)
21.9 Philips (ansiomerkkienjakojuhla, Aija Tolmunen)
23.9 Elämystaikurit (Stockmann, Jäähalli)
4.10 Matkatalo Tournee (Ursula, Eeva Nummela)
9.10 Stora Enso (Kimmo Kalela 60, Sipuli)
15.11 Philips (Terttu Porkon läks. / Rake)
16.11 Libella pj (Hummerheim)
30.11 VTT (Jukka Yli-Penttilä)
12.12 Böwe (Antti Kastari, Atomitie)
31.12. SLO (Marja Paronen)


2002 - 39 kpl

29.1 Becker Acroma (Porkkala)
21.3 Mikko Aaltonen / hautajaiset (Pyhän Katariinan kko, Turku)
22.3 DFDS Transport (Xerox-juhla, Vantaa)
23.3 Villa Hummerheim -talkoot
14.5. Seikkailu / Gillette (K-nokan kasino)
30.5. Fortum (Eeva Kärnä)
20.5. Carbion (Hutilus)
21.5. Varma-Sampo (Annank.)
29.5. DFDS (Ingeborg, Pirjo Ülüdamar)
30.5. UPM (Valkeakoski)
1.6. Osmo Vesanen 50 (Lukupuro)
4.6. YIT (Suomenlinna)
6.6. Seikkailu / Fujitsu (Hutilus)
7.6. Antalis (Nikolai II)
(8.6. Kilpi Sole ja Juha (Hutilus)
11.6. Väritukku (Gallant)
12.6. YIT-Rapido (Mary-Ann)
13.6. Valtiontalouden tarkastusvirasto / Annu Kari)
17.6. UPM (Jämsä, Vellamo, Eija Konkola)
(12.7. Leena Nurminen 50 (Vantaankoski)
9.8. ì14 klubbarî (Villa Hummerheim)
12.8. Tikkurila (Heureka)
13.8. Fortum (Sandviken Gun Wangel)
16.8. Veritas (Erikkilä)
23.8. Ilkka Juva 50 (Lallukka, Töölöntorink.)
30.8. Hartela (Caribia, Turku)
5.9. Tecnomen ("Katriina", Jari Tapanainen)
25.9. Fujitsu Invia (Kulosaaren Kasino)
(13.10. Kovanen Yhtiöt (Cinderella)
15.10. Demaco (Konemiehent. 4)
31.10 KP-Media (J-kylä, Martti Pitkäniemi eläkk., Ari Juva)
27.11. Fortum Markets (Keilaniemi, Eeva Kärnä)
29.11. Hackman (Tapio Hintikka eläkk., Sporakoff)
" Satumainen (Villa Hummerheim, Finnpanel)
(5.12. Martti Larmi prof. nimitys (Ulla Larmi, SAS Mikonk.)
9.12. Satumainen (Villa Hummerheim, Finnvera)
13.12. Innopoli (jouluaamiainen)
" Seikkailu (Villa Hummerheim, Mogul Finland)
21.12 Meripuisto (Villa Hummerheim)


2003 - 41 kpl

18.1. Ely Lilly (Riga-Hki)
23.1. Elcoteq (Nokka)
(3.2. Helsingin Tarinateatteri (Joh. kko srk sali)
15.2. Eija Kangas 50 (Lagstad, Espoo)
8.3. Sirpa Asko-Seljavaara (vaalitilaisuus, Itäkeskus)
18.3. Technopolis / harjannost. (Seutula)
27.3. Metso / OptiReel (Järvenpää)
31.3. Ilpo Santala eläkk. (Innopoli)
(14.4. OKO-Pankki / eläkeläiskerho (Vallila)
29.4. Hely (Ryyppylaulukisa, Kaisaniemi)
30.4. Fortum (Keilaniemi)
15.5. Componenta (Nuuksio)
16.5. Länsi-Uudenmaan OP (Böle, Porkkala)
20.5. Hartela (Life Science Centerin harj. Keilaniemi)
22.5. Fujitsu Invia ("Patja", Suomenlinna)
3.6. Kontermo (Rantasauna, Otaniemi)
10.6. Event Garden (Villa Hummerheim)
12.6. Hely / Nooa Pankki (Halkolaituri)
" Sener (Vispilä)
13.6. ABB (Sähkö-Lähteenmäki 80)
15.6. Sunlines / Suomen Pankki (Kaunissaari)
28.6. Krista Juvan häät (Anttola)
(29.7. Tuija Tarkiainen 50 (Haikko)
6.8. Helsingin pitäjän kotiseutuyhdistys (Myllykuja)
12.8. Amersham (Vanajanlinna)
14.8. PricewaterhouseCoopers (M/S Emma)
20.8. Sipuli (Bank of America)
22.8. Länsi-Uudenmaan Osuuspankki (Karasjärvi 60, Böle)
25.8. Kansallinen Kokoomus (laulukirjan julkistus, Tilus)
(27.8. Opetusvirasto (S/S Ingeborg)
1.9. TEK (YTN-päivät, Pasila)
10.9. Mijorak Oy (Tilus)
" Rakennusliike U. Lipsanen (Hakkila)
16.9. E.ON Finland / Matti Manninen 50 (Kaupunginkallio)
4.10. Sunlines (Villa Hummerheim)
(18.10. Veikko Söderlund / hautaj. (Memori, Malmi)
Oi mutsi mutsi, Pettäjän tie ja Mustalainen!
(23.10. Treen Teknillinen Seura (Tammer)
24.10. Lujatalo 50 (Kulttuuritalo)
25.10. Lujatalo 50 (Kuopio)
26.11. Matti Elo 70 (Botta)
28.11. Ritva Kovanen 50 (Sorvis)


2004 - 52 kpl

27.1. Fintra (Tilus)
28.1. Ilpo Santalan läks. (Innopoli 2)
5.2. NCC (Mansku 103)
6.2. Van & Poika (Gardenia)
12.2. Outokumpu (Tilus)
20.3. Tekna (Bueno, tre)
2-3.4. Pavane (Paimio)
15.4. London Pub (Ken Hensley!)
25.4. Kahvi-Kaisa (Kivenlahti, Sinikka Kataja)
17.5. Puumerkki / Villa Hummerheim
22.5. L Taunula 50 (Vartioharju)
25.5. Nokia / Båtvik (juristit)
2.6. Hill & Knowlton (Ingman, Sipoo)
3.6. Ernst & Young (Porkkala)
10.6. Verso (Emma)
12.6. Nina ja Timo Suursalmi / kesäjuhla (Kirkkonummi)
13.6. Millenium-seminaari (Dipoli)
15.6. Millenium-gaala (Dipoli)
17.6. Saaristomaailma (Inga-Lill, Kauppalehti)
2.7. Finnkar (Porkkala)
3.7. Matti Majander 50 (Nummelan työväentalo)
14.7. Tikkurila (Väri-ilta)
21.7. Teatteri Hyökyvuori (Tapiolan amfi, Sinikka Kataja)
2.8. Oiva Karjalainen 70
6.8. Pekka Paikkari (vaimo 50 v. Villa Hummerheim)
12.8. Becker Acroma 40 (Airport Plaza)
14.8. SE-Action / Siunton apteekki (Eeva Teräsalmi)
16.8. OP-keskus (Kuusisaari, Virva Ohtonen)
19.8. Yomi (Villa Hummerheim)
21.8. Anne Koskinen 50 (Pitäjänmäki)
26.8. Somic (oma laulu, Villa Hummerheim)
4.9. Kahvi-Kaisa (Kivenlahti, Sinikka Kataja)
7.9. Sandvik Tamrock (Hahkialan kno, Hauho, Minna Muranen)
13.9. TietoEnator (Ari Talkamo / Tuula Asikainen, Sompasaari)
15.9. Sandvik Tamrock (Ensilä, Teisko, Unto Ahtola)
16.9. Technopolis (Vantaa, Noora Ilmarinen)
" Alstom (Suomalainen Klubi, Tuomas Timonen)
22.9. Fortum (Majvik, Pamela Molander)
25.9. (Maija Mavrakis vanh. 90 + 85 v. Annan pitop. Tapiola)
26.9. Kahvi-Kaisa (Kivenlahti, Sinikka Kataja)
27.9. Ville Holopainen (Silja Symphony ja Europa, VH)
30.9. Puumerkki (Finnbuild-messut)
8.10. Leena Suhonen 50 (Kuusihokki)
(13.10.  Kahvi-Kaisa (Kivenlahti, Sinikka Kataja)
30.10. Espoon Yrittäjät (Dipoli)   
(8.11.  Nordea / Espoon keskus)
12.11. Sisäas.ministeriö (Merimiehenk. 11, M-L. Jauhiainen)   
(13.11. Demenante 10 (Vanha Poli)
(14.11. Isänpäivälounas (Kahvi-Kaisa)
(3.12. Tytti Hannila yo (Kahvi-Kaisa)
8.12. Nelostie Oy (Puolitiebileet rekan kontissa, Mäntsälä)
9.12.EQ-Pankki (Bulevardi 2)


2005 - 64 kpl

(29.1. Marjo Granroth & Jyrki Aho 100 (Karhusaari)
(31.1. Marja Mäki (hanuritunti Havukoski)
3.2. Fintra (Helismaa-trio)
(6.2. Kivenlahti-seura (laskiaislounas, Kahvi-Kaisa)
9.2. Metso (Juha Heikinheimon läks. Ruusuniemi, Vuosaari)
(12.2.   Onnen Päivät, Nummela)
(16.3.  Helismaa-trio (Rav. Ranta, Herttoniemi)   
(19.3.Hanna Harinen 40, Tilus)
31.3. Sandvik (Pirttilä, Teisko)
(9.4. Leena Masalin 50 (Sipuli)
(15.4.   Väinö Kärkkäinen haut. (Sirpa Rintamäki, Espoon krem.)   
(14.4.    Kahvi-Kaisa, yhteislauluilta)
(10.5.   Suomen Syöpäyhdistys ry (Tap. palv.kesk., T Salokoivu)   
(11.5.   (Soukan talviuintikerho Pulahdus, Soukan venekerho   
(14.5.   Pääkaupunkiseudun Kierrätyskeskus (Mäkkylä)   
(14.5.   Auni Mikkonen / häät (Puotilan kno)   
(18.5.   Marjo Granroth (Hummerheim)   
(19.5.   Kaisankoti (Marja-Liisa Alakurtti)   
20.5.    Ziehl-ebm (M/S Kulkuri)   
(22.5.    Sinikka Kataja 65 (Kahvi-Kaisa)   
(27.5.    Arto Härkönen 40 (Hummerheim)     
(28.5.   Unto Ahtola 50 (Hahkialan kno, Hauho)   
31.5.    Aker Finnyards (Kulosaaren kasino)   
8.6.      Sandvik (Koivupuisto, Ylöjärvi)   
10.6.    VTT (Valimon työmaan harj. Otaniemi)   
11.6.    Leena Airaksinen (haut. )   
(11.6.   Suursalmi Niina ja Timo (Kirkkonummi)   
12.6.    Hely (Helsinki-päivä, Hietaniemen tori)   
(22.6.  Hennu Kallio 50 (Tilus)   
(8.7.    Olli Tapanainen 80  (Laura Tapanainen, Poliisien maja)   
(16.7.) Mia Lindholm / häät (Paimio)   
(24.7.  Virva Ohtonen (vanh. kultahäät, Mäntsälä)   
(1.8.    Granrothin suku (Villa Hummerheim)   
(4.8.    Kaisankoti (Marja-Liisa Ala-Kurtti)   
(5.8.    Heikki Saari 70 (Hummerheim)   
12.8.   Paloheimo (Loppi)   
17.8.   Kemira (Kotkaniemi)   
19.8.   Markkula 120 (Turku)   
23.8.   Nokia (Båtvik, Veli Sundbäck)   
(25.8.   Kirjojen yö (Akateeminen kirjakauppa)   
(26.8.   Ilpo Santala 65)
“        Space Systems (Villa Rulludd, Laura Rinne)   
27.8.   Heikki Kauppi 50 (Espoon venekerho, Suvisaaristo)   
30.8.   Componenta (Velskola, Pia Juntunen)   
7.9.     Sandvik (Unto Ahtola, Hahkiala)   
(8.9.   Soukka-seura (Benita Åkerlund, Klobben)   
(17.9. Maanpuolustuskurssi (Santahamina, Tiina Slotte)   
19.9.   Nokia (Båtvik, Raija Nikula)   
30.9.  AV-Komponentti (Olari)   
3.10.  Riistavuoren palvelukoti (Haaga)       
(5.10. Kahvi-Kaisa)   
15.10. Ville Holopainen 60 (Tilus)   
18.10. HKR-Rakentaja (Vuosaari)   
28.10. Ziehl-ebm (Laulukirjan julkistus, Tilus)   
29.10. Sauvon Rotaryt (Saustilan kno)   
30.10. Aili Nikkanen 80 (Vanha Pappila, Halikko)   
12.11. Muna-kulttuuritapahtuma (“Pannuhuone”, Kuopio)   
(13.11. Kahvi-Kaisa)
(19.11. Isto Pankakoski 50 (Espoonlahti)   
21.11. Tamrock (Tre City Hotel)   
(23.11. Soukka-seura (Benita Åkerlund, Klobben)   
30.11. Orion (Kathrina, Pohjoisranta)   
 (2.12. Graafiset konemestarit (hot. Arthur)   
30.12.  Riistavuoren palvelukoti (Haaga)


2006 - 42 kpl

9.1.  Kemira / Aarno Salminen 50 (Porkkala)   
12.1.  Levynjulkistustilaisuus (Knossos)   
(14.1.  Kokoomus (Espoontori)   
14.2.  Riistavuoren palvelukoti (Haaga)       
22.2. Erkki Ahokkaan läks. (Päävartio)   
(25.2. Ulla Laitinen (Gita Laitinen, Stenhalla Nupuri)   
28.3.  Ilmansuojeluyhdistys (Marja Jallinoja, G18)     
31.3. Maarit Heiskanen (äidin haut. Malmi)   
10.5. Espoon laulu (Kaisa Tikka, Sello-sali)   
11.5. Stadia (Sampsa Kupari, Villa Hummerheim)   
(12.5. SYK 30 v. (Kari Mikkelä, Taidehallin klubi)   
24.5.  Merikartano (Kultaisen ankan PR-tilaisuus)   
1.6.   Kemianteollisuus (Tarja-Kaarina Korte, Hummerheim)   
5.6.   Liikenne- ja viestintäministeriö (Marja-Leena Koskinen,   
Hummerheim)   
8.6.   Technopolis (Dipoli, Noora Ilmarinen)   
(9.6.   Suursalmi Niina ja Timo (Kirkkonummi)   
(10.6. Aarno & Hannele Salminen (Rigårdsnäs, Porkkala)   
20.6. Johan Gullichsen 70 (Savoy)   
(29.7. Laura Nieminen & Bonsdorff / häät)
2.8. Espoon kaupunki (Gumböle)   
 (17.8. Matti Lehti (Porkkala-ilta)
25.8. YIT (Villa Kolikari)   
"  Kirkkonummi-päivät   
31.8. Espoon kaupunki (Gumböle)   
1.9. Tapahtumantekijät (Oikorata)   
("  Matti Ropponen (Tilus)     
5.9. IdeaLuukku (Nokia, Hummerheim)   
7.9. Lemminkäinen (Hummerheim, Siuntio)   
8.9.  Millennium (Dipoli)   
16.9. StoraEnso (Metsäpäivät, Vantaankoski)   
"       Timo Ali-Vehmas 50 (Vallmogård)   
19.9. Nokia (Meripuisto)   
23.9. Ilkka Rauramo 60 (Vuosaari)   
26.10. Keksintösäätiö (Wanha Satama)   
1.11. Kemira (Otaniemi)   
(4.11. Jari Korjus 50 (Hummerheim)
14.11. Soukan Talviuimariseura Pulahdus (Klobben)
29.11.  Lahden Ammattikorkeakoulu (Lahden vesitorni)   
11.12. Oy Wilh. Palmberg Ab (Nuottaniemi)   
14.12. Kivenlahti-Stensvik ry (Kahvi-Kaisa)   
15.12. Paimion kaupunki / valtuusto 90 (Saustilan kartano)   
18.12. SCA Hygiene Products (Tilus)   


2007 - 60 kpl

(9.1. Leena Airaksinen 60 (Päivänkehrän koulu)   
11.1. Kemira (Porkkalankatu)   
(12.1. Leena Airaksinen 60 (Laajalahti)
15.1. Kemira   
(19.1. SIK)
24.1. Salcomp (Hummerheim)   
25.1. Kemira Tutkimuskeskus   
1.2. Suomen Sokeri (Hummerheim)   
22.2. Merikartano   
25.2. Nea Mikkelä 8 v. (Mankkaa)   
8.3. Eurofacts (Klaus K)   
(13.3. Kalle Österlund haut. (Botta)
22.3. SYS open Digia (Valborg)   
23.3. Scanoffice (Piispankylä)   
27.3. Merikartano   
30.3. ABB Drives   
"       Suomen Pankki (Snellmanink.)   
(31.3. Ilkka Hiirsalmi 50 (Liedon Vanhalinna)
(9.4. Bueno (Alberga)
11.4. Kemira / Timo Leppä 50 (Otaniemi)   
13.4. Time Out / Brightpoint (Hummerheim)
21.4. Ilkka Hiirsalmi 50 (Klobben)     
30.4. Satu Tuominen s. Sillanpää (Karhulampi, Paimio)   
3.5.  Tekla (Hummerheim)
 (5.5. Margit & Matti Hovi 100 (Espoonkartano)   
11.5. SysOpen Digia (Valborg)   
(15.5. Etelä-Suomen Syöpäyhdistys (Terttu Salokoivu)
16.5. S/S Kathrina    
(18.5. Mirjami Lindholm 50 (Hummerheim)
(19.5. Reima Rintanen 50 (Motelli Valtatie 1)
28.5. RP-Marketing / M-Real (Siuntion kylpylä)   
30.5. Lähivakuutus (Hummerheim)   
31.5. Eiran Sairaala (rav. Saari / Sirpalesaari)   
14.6. Ekokem (Riihimäki)   
15.6. Sandvik (Pirttilä, Teisko)   
(22.6. Eurosinkut (Pusula)   
(23.6. Eurosinkut (Pusula)   
28.6. Suomen Pankki (Diana, Vuosaari)   
21.7. Eero Aarnio 75 (Veikkola)   
(28.7. Helena Jylli 50 (Röykkä)   
(29.7. Helena Jylli 50 (Röykkä)   
2.8.   Klemetti-opiston Kamarikuoro (Orivesi)   
7.8.   RAY (Koli)   
(10.8. Mikko Raunio 50)   
15.8. Hannu Vornamo 60 (Tekniikan museo, Viikki)   
16.8. VE (Sipoo Gumbostrand)   
24.8. Aaro Kohonen (Natalia)   
30.8. Merikartano           
 (8.9.  Anssi Seppälä (Antti Loikkanen 50, Jupperi)   
19.9. Merikartano   
20.9. Sandvik (Pikkupalatsi, Tre)   
26.9. Lemcon (Hummerheim)   
28.9. Finnet-liitto (Vaakuna)   
23.10. Waudeville (Hummerheim)   
”         Orton (Hummerheim)   
30.10. Kierrätyskeskus (Hummerheim)   
7.11. Metso (Scandic, J-kylä)           
(20.11. EK / Maryelle Lindholm (Eira)   
18.12. Kivenlahti-Stensvik ry (Kahvi-Kaisa)   
21.12. Pauli Lehti / hautajaiset (Espoon srk-talo)   
23.12. Merikartano    

2008 - 51 kpl

(26.1. Tenho Holopainen 60 (Kaisu Holopainen, Pohjois-Tapiola)   
7.3. Merikartano    
10.3. Merikartano    
15.3. Merikartano    
30.3. Siuntion kko (haitarimessu)    
10.4. CSC (Vanha yo-talo)    
17.4. Pretax Palkat Oy (Rivoli, Järvenpää)    
19.4. Matti Wikman 50 (Seppo Wikman, Nummela)    
(26.4. Arja Luoto (Friisilä)    
2.5. Merikartano    
6.5. Satamaliitto (Olde Hansa, Tallinna)    
(17.5. Luokkakokous (Antti Länsitalo, Paimio)    
(21.5. Ratsutila Wikner (Hummerheim)    
23.5. M-Real (Lohjansaari)    
29.5. TEK (Pörssiklubi)    
2.6. RAY (Hummerheim)    
9.6. Kemira (Hummerheim)    
12.6. Mildola (Hummerheim)    
(18.6. IMS Talent (Marja Paavilainen, NJK)    
27.6. UM (Klippan)    
19.7. HeVi Tukkurit (Hummerheim)    
22.7. Rautaruukki (Inkoo)    
26.7. Viihdeässät (Hummerheim)    
2.8. Fia Strandberg 50 (Hummerheim)    
8.8. Pohjola (Liisa Lind eläkk. , Pohjolan Tuvat Mustio)    
(9.8. Yrjö Peljo 80 (Varppi, Maxmo)    
14.8. Citi Bank (Liuskasaari)    
22.8. Orion Pharma (Hummerheim)    
23.8. Esa Kerttula 60 (K-nummi)    
26.8. Eiran sairaala (Eira)    
3.9. Danisco (Hummerheim)    
5.9. Maustepalvelu (Vanajanlinna)    
8.9. Kierrätyskeskus (Hummerheim)    
11.9. TEK (Flamingo)    
17.9. Merikartano    
(20.9. Sakari Niemi 50 (Kauniainen)    
(21.9. Lilja / ristiäiset (Tapiola)    
25.9. Pohjola (Fiskars)    
11.10. Jouko Koskinen & Darlene / häät (Nueva Latino)    
(" Pasi Sinikallio 40 (Hummerheim)    
5.11. Tukes (Crown Plaza)    
7.11. Akol 40 (Arthur)    
(8.11. Inke Zimmermann / Satun ja Rollen häät (K-nokan Kasino)    
(" Juhani Rantala 50 (Thorstorp) 100,-) 19.11. ATT (Laajasalo)    
(6.12. Anna Otsamo & Veijo Vilen häät (Hausjärvi)    
(6.12. Niilo Onnela 80 (Elfvik)    
10.12. Laatumatkat / Suomen Asuntomessut (Töölönranta)    
(13.12. Vuosaaren Leijonat / JyWa (Vuosaari)    
(16.12. Kivenlahti-Stensvik ry (Kahvi-Kaisa)    
21.12. Merikartano   

2009 - 61 kpl

(17.1. Maija Pollari väit. (Tarvaspää)    
30.1. OMT-keskus (Itäkeskus)    
6.2. Laatumatkat (Katajanokan Kasino)    
5.3. Kemira Tutkimuskeskus (Hummerheim)    
10.3. TEK / Jäsenilta (Neopoli, Lahti)    
11.3. RAY (Mäkkylä)    
(21.3. Olli Hirvonen 50 (Hummerheim)    
(18.4. Kimmo Mattila 50 (Oma Tupa, Ikaalinen)    
22.4. OP / Seppo Penttisen läks. (Kuusisaari)    
(30.4. Eurosinkut (Laulumiehet)    
(2.5. Airi Talonen 50 (Ikaalinen)    
8.5. Merikartano    
11.5. Alko / Jaakko Uotila 60 (Savoy)    
(23.5. Anja Nyberg 50 (Porkkala)    
5.6. Neste Oil (Hummerheim)    
7.6. Erto (Hummerheim)    
8.6. RAY (Hummerheim)    
9.6. Kemira Tutkimuskeskus (Hummerheim)    
(12.6. Jukka Vilske 50 (Nöykkiö)    
26.6. Olavi Kurttio 50 (Hummerheim)    
(27.6. Martti Sajama 50 (S-linna)    
30.6. Vuokkiniemen martat (Vuokkiniemi)    
14.7. Merikartano    
(22.7. Virve Lindman (Hummerheim)    
27.7. Merikartano    
(1.8. Graanin sukuyhdistys (Rantahuone, Merikarvia)    
(1.8. Matti Lehti (Porkkala)    
(5.8. Mauri Vasankari (Hummerheim)    
(8.8. Vasankarin serkkujuhla (Måsa)    
(9.8. Amanda Aaltonen / rippijuhla (Kukola)    
(10.8. Bobi 75 & Erik Andberg 69 (Päiväkumpu)    
(15.8. Eero Junnila 50 (Asikkala)    
20.8. Vantaan Energia (Gumbostrand)    
21.8. FKL (Hummerheim)    
22.8. Lähivakuutus (Vierumäki)    
27.8. Kivenlahti-Stensvik ry (Kahvi-Kaisa)    
(29.8. Eero Filppula (Hummerheim)    
(1.9. HU 20 (Hummerheim)    
3.9. Ykköstie (Kasvihuoneilmiö)   
(5.9. Eva Himanen 50 (Hummerheim)    
(" Roger Kempe 50 (Kalastajatorppa)    
8.9. Pohjola (Kuusisaari)    
9.9. CSC (Hanasaari - M/S Katariina)    
24.9. Merikartano    
(26.9. Mikko Laihinen / häät (Saustilan kno)    
1.10. Merikartano    
" Kemira / FIM (Villa Granebo, Otaniemi)    
11.10. Mauri & Aira Saarinen 70 (Peuramaa Golf)   
12.10. Merikartano    
29.10. Merikartano    
4.12. Efecte (Hummerheim)    
" Leevene (Lauttasaari)    
(6.12. Laurmaa & co. (Hummerheim)    
7.12. Merikartano    
(12.12. Taisto Rahikka 70 (Kivenlahti)    
14.12. OP-Pohjola (Kuusisaari)    
(15.12. Kivenlahti-Stensvik ry (Kahvi-Kaisa)    
(17.12. Leena Airaksinen    
23.12. Merikartano / Laila Kanon 90    
(24.12. Matti Lehti (Porkkala)    
(29.12. Taina Kurki-Suonio 50 (Laaksolahti)    

2010 - 57 kpl

13.1. Lääkäripäivät (Freda 51)   
14.1. YIT (Villa Kolikari)    
1.2. Pretax (Hummerheim)    
¨ Sick (Hummerheim)    
3.2. Merikartano    
4.2. Sick (Voimala)    
(6.2. Munkkiniemen Koripallokerho (Hummerheim)    
(13.2. Leena Poutanen 50 (Laurinlahden venekerho)    
(¨ Sampo Korppoo 50 (Wäiski)    
(20.2. Ritva Salminen 60 (Pekka Salminen, Klobben, Soukka)    
(28.2. Mauri Vasankari 90 (Pohja)    
18.3. Merikartano    
(24.4. Marjukka Mikkelä 50 (Suomenlinna)    
7-12.5. Suomi-Valko-Venäjä-Seura (Minsk)    
24.5. DSV Transport (Hummerheim)    
28.5. Lotta Svärd (Hummerheim)    
4.6. Merikartano    
2.7. Sommelo Kansanmusiikkipäivät (Kuhmo)    
6.7. Merikartano    
7.7. Cargotec (Hummerheim)    
(10.7. Sakari Peljo / rippijuhla    
(¨ Jukka Mäkelä 50 (Perusmäki)    
(¨ Hanna Terho & Mika Isomäki häät (Bastvik)    
29.7. Jorma Hakkarainen 80 (Hummerheim)    
(31.7. Kimmo Myllymäki 50 (Tiina Myllymäki, Tapiola)   
1.8. Biohit (Kulosaari)    
(4.8. Olavi Lindström hautaj. (Turku)    
(7.8. Matti Lehti (Porkkala)   
(¨ Heikki Saari 75 (Särkisalo)   
10.8. Nordea (Hummerheim)    
11.8. Vantaan Energia (Sipoo)   
12.8. Vantaan Energia (Sipoo)    
(13.8. Vesa Vihavainen (Sastamala)    
14.8. Veijo Virtanen 60 (Hummerheim, Heidi Virtanen)    
19.8. Citi Bank (Liuskasaari)   
(21.8. Timo Atula 50 (Kesä-Angela, Angelniemi)    
(¨ Aaro Kohonen 80 (Ari Kohonen, Kalastajatorppa)    
26.8. Nordea (”Emma” Kauppatori-Kulosaari)    
¨ STUL (Suom. klubi)    
(¨ Kovanen Yhtiöt (Lieto)    
28.8. Vesa Sorri häät (Kaisankoti)    
9.9. Merikartano   
9.9. Affecto (Hummerheim)    
10.9. Tapio Keränen tri-karonkka (Torni)    
13.9. Psalex (Hummerheim)    
23.9. Affecto (Hummerheim)    
16.10. Asko & Pauliina Schrey / häät (Pihlajavesi)    
21.10. Aststo Peltonen-Ruokonen-Itäinen (Fabianinkatu 23)   
22.10. Fincorp (Roger Kempe, G18)    
27.10. DSV (Valkeakoski)    
29.10. Ramboll (Rovaniemi)    
22.11. Erto (Itä-Pasila)    
25.11. Merikartano    
26.11. Suomi-Valko-Venäjä-seura / pj (White Lady)    
4.12. Helsingin Yrittäjät / its. juhla (Vanha)    
(11.12. Ari Karvinen 50 (Star, Pakkala)   
15.12. Merikartano    
17.12. Meconet / Timo Parmasuo 60 (Honkanummi)    
31.12. Oitbackan kartano (Isabella Salenius)    

2011 - 43 kpl

2.1. Ruth Vilmi / taidenäyttelyn avajaiset (Kahvi-Kaisa)    
7.1. Folklandia-risteily (Silja Europa, Top Club)    
8.1. ” (saunaosasto)    
27.1. RAO Nordic (Salmisaari)    
19.2. Esko 70 (Irmeli Kylänpää, Laajalahti)   
(¨ SIK 90 (Dipoli)    
(5.3. Miesten ilta (Timo Immonen, Hanko)    
9.3. Lähimmäispalveluyhdistys / Leena Luhtanen 70, Meripuisto)   
10.3. Raija Vahasalo 50 (Majvik)    
¨ Ari Konttas / kampanjatilaisuus (WeeGee)    
(26.3. Taidenäyttely (Pentti Aaltonen, Taidepirtti Kirkkonummi)    
¨ Suomen Enneagrammiyhdistys (Naisyrittäjät, Uudenmaank.)   
7.4. Merikartano    
5.5. Karbonaatti (Hummerheim)    
¨ Merikartano    
18.5. Fortum Asiakaspalvelu (M/S Diana)    
21.5. Jarmo Koste 50 (Heli Lahtinen, Laajalahti)    
(22.5. Hely (”Rillumarei”, Bruuveri)    
26.5. DSV Transport (M/S Doris II)    
27.5. Odd Fellow (Sipuli)    
(28.5. Leena Vikkula 50 (Tuomo Sarasti, Laaksolahti)    
(3.6. Tiina Tuomi DI (Antti Tuomi, Spektrin Pilotti)    
6.6. Lähivakuutus (Finlandia)    
9.6. Imerys (Hummerheim)    
(14.6. Annemi 50 (Leena Poutanen, Alia Mustikkamaa)    
16.6. Suomen Lääkärilehti 50 (Lääkäritalo)    
(17.6. Matti Pellinen 70 (Merja Helen, Mankkaa)    
18.6. Hanna Lappalainen & Rune Backman / häät (Rulludd)    
20.6. Skoude (Hummerheim)    
21.6. Metso (Hummerheim)    
22.6. Prego (Hummerheim)    
(9.7. Sauli Karvinen 80 (Lohja)    
(30.7. Anja Nyberg (Kirkkonummi)    
2.8. Gigantti (Hummerheim)    
6.8. Ruukki (Inkoo)    
10.8. Ruukki (Inkoo)    
12.8. Ruukki (Inkoo)    
9-13.8. Lähivakuutus (Kuola)    
16.8. Fläkt Woods (Tilus)    
25.8. STUL (Suomalainen klubi)   
30.8. Vantaan Energia (Sipoo)    
3.9. Tapahtumatuotanto (Säflaksintie, Masala)    
30.9. VYP-Line (Hummerheim)    
30.10. Aune Rahola (Tapiola)   
10.11. Valentina Liski (häät, Hummerheim)    
11.11. AIV (Kumpula)   
17.11. AIV (TKK, A-sali)    
30.11. AIV (Kumpula)    
16.12. Dias-kilta (Jorma Veräjänkorva, Tfiffen)    

2012 - 62 kpl

6.1. Arto Leppänen (vaimo 50 v. Hummerheim)    
21.1. Osmo Suovaniemi (pojan hautajaiset, Leposaari, Kulosaari)    
24.1. Isabella Salenius (äidin muistotilaisuus, Oitbacka)    
26.1. HUS (Timo Aarrevaara, Hummerheim)    
4.2. Sari Hofmann 40 (Leena Poutanen, Hummerheim)    
(11.2. Seija Reko 50 (Simonkylä)    
13.2. AIV (Lauttasaari)    
20.2. Ramboll (Hummerheim)    
26.2. Mauri Vasankari 92    
4.3. Harmonikkainstituutti    
24.3. Kaj Lindström 65 (rav. Alberga   
30.3. Innojok / Jukka Jokiniemi 50 (Sirrikuja)    
31.3. Hely 10 (Balder-sali)    
21.4. Nora Ojala (Hummerheim)    
¨ Hely 10 (Uunisaari)    
2.5. Nordea (Hummerheim)    
17.4. Ramboll (Hummerheim)    
28.5. Fortum (Hummerheim)    
2.6. Matti-Veikko Vaari / lakkiaiset (Juhanila)    
14.6. Lotta Svärd (Hummerheim)    
16.6. Maija Pollari / häät (Kuralan kno, Yläne)    
30.6. Pyhälahdet (Satava, Turku)    
3.7. A.I.Virtanen (Vanajanlinna)    
8.7. Kirkkonummen Maatilapuoti    
21.7. Wim van der Kooij (Kirkkonummen Maatilapuoti)    
28.7. Wim van der Kooij (Inkoo)    
1.8. Risto Niku (Hummerheim)    
4.8. Marja Nurmisalo 65 (Martti Nurmisalo, Laajalahti)    
¨ Ruukki (Inkoo)    
7.8. Vantaan Energia (Sähköranta)    
10.8. Jukka Mäkelä (Lauri Mäkelä 80, Gumböle)   
11.8. Kirmusjärven suojeluyhdistys (Juha Kiljunen, Sammatti)    
¨ Annikki Karvinen 80 (Ari Karvinen, Lohja)    
16.8. Citi Bank (Liuskasaari)   
¨ Ruukki (Inkoo) 750,-    
17.8. Nordea Rahoitus (NJK)    
18.8. Liisa Kosonen    
22.8. Stockmann (22.8. Pentry)    
23.8. STUL (Suom. klubi)    
23.8. Vantaan Energia (Sähköranta)    
28.8. Fortum (Kulosaaren Kasino)    
29.8. Espoon kaupunki (Gumböle)    
30.8. Puistokartano (Espoonlahti)    
¨ Juhanilan asukasyhdistys (Kari Mikkelä)    
31.8. Aalto (Lea Liesiö eläkk.)    
6.9. Uudenmaan Pikakuljetus (Ingeborg)    
10.9. Merikartano    
22.9. Vesa Vihavainen 50 (Orimattila)    
¨ Ade & Tiina Ahvonen (Hummerheim)    
4.10. NCC (harjannostajaiset, Mannerheimintie 103)   
8.10. Rakennusinsinöörit 62 (Juhani Luhtanen, Servin mökki)    
13.10. Heidi Hatakka (liikkeen avajaiset, Kauklahti)    
27.10. Espoon Demarit (Jukka Vilske, Sello)    
9.11. Jyrki Karjalainen 50 (Kesälahti)    
17.11. Hämeenlinnan Mieslaulajat 90 (Verkatehdas)    
19.11. Napa (Hummerheim)    
30.11. Omnia (Meripuisto)    
30.11. Hahle (Kauklahti)    
1.12. Sampo Korppoo (KoRK 45, Tre)    
(5.12. Kasvimuseo (Kaisaniemi)    
(¨ Kirkkonummen Maamiesseura (Majvikin jugendlinna)   
14.12. Merikartano (Hummerheim)   

2013 - 55 kpl

18.1. Vuori-insinöörien rouvat (Tekniska)    
25.1. Cafe Brunnsdal (Kauklahti)    
2.2. Paula Murto 60 (Salmisaaren Liikuntakeskus)    
15.2. Erto / Pirkko-Liisa Meincken läks. (Pasila)    
16.2. Jorma Suominen 60 (Hummerheim)    
17.2. Hely (Bruuveri)    
2.3. Mauri Vasankari 94 (Raasepori)   
8.3. Cafe Brunnsdal (Kauklahti)    
13.4. Cafe Brunnsdal (Kauklahti)    
1.5. Suomalainen klubi / vappulounas    
9.5. Serkkutapaaminen (Lapuan patruunatehdas)    
11.5. MaMa 20 (Vaakuna)    
15.5. Pretax (Aulanko)    
16.5. Fortum (Tilus)    
22.5. Tekla (Tilus)    
30.5. DSV (Vispilä)    
5.6. Merivaara (Tilus)    
7.6. Anitta Orpana 60 (Hämeenkylän kno)    
14.6. Merikartano    
29.6. Seppo Korppoo 60 (Petäjäranta, Luumäki)    
9.7. Puistokartano    
27.7. Måsa 50 / Kemiö    
3.8. Sananmuunnos-festivaali (Sorvan kylä, Nokia)    
8.8. SRV (Rysshamn)    
9.8. Markku Kuismin (Hummerheim)    
10.8. Kirmusjärvi-päivät (Sammatti)    
15.8. Citibank (Boat House, Liuskasaari)    
16.8. Consti (Hummerheim)    
17.8. Merih Yentur / häät (Kalastajatorppa)    
¨ Oitbackan kartano (Isabella Salenius)    
22.8. Matti Lehti (Aurorankatu, Hki)    
23.8. Päivi Putro 60 (Albergan kartano)    
29.8. STUL (Suomalainen klubi)    
30.8. PTK / Tuula Ilmes eläkk. (Servin mökki)   
31.8. Jarmo Lindholm 60 (Kaimalan Karhulampi)    
4.9. Eero Reittu (Hummerheim)    
7.9. Kauklahti-päivä    
8.9. Aune Rahola (Hummerheim)    
13.9. Presstek (Tekniska)    
18.9. NCC (harjannost. Korso)    
20.9. Zinnkeller    
27.9. Zinnkeller    
3.10. Zinnkeller    
11.10. Korona Invest (Saha, Otaniemi / Vesa Lehtomäki)    
18.10. Zinnkeller    
21.10. Puistokartano    
24.10. Kemira (Tilus)    
25.10. Zinnkeller    
30.10. Yle (Tilus)    
31.10. Pilarit (Tilus)    
13.11. SiMiLi (Tilus)    
28.11. Karttakeskus (Suom. klubi)    
29.11. Arla (Kaarle XII)    
12.12. Merikartano (Tilus)    
31.12. Oitbacka    

2014 - 54 kpl

7.1. Karttakeskus    
14.1. Merikartano    
16.1. Puistokartano    
17.1. MTK    
¨ Zinnkeller    
24.1. Accenture (Elinan läks. / Sanna Reponen, rav. Teatteri)    
6.2. Zinnkeller    
22.2. Timo Ilola 50 (Poimari Paimio)    
7.3. Vesa Vihavainen (Kaksi Kanaa)    
22.3. Brunnsdal   
1.5. Suomalainen klubi    
6.5. Yle (Valhalla)    
23.5. Neuropsykologit (Tilus)    
28.5. Tapio Peljo 60 (Vaasa)    
1.6. Pilarit (Tilus)    
25.6. RAY (Meripotti)    
5.7. Karunan Kallioranta    
12.7. Ida Strandberg & Björn häät (Bygdebo, Kyrkslätt)    
18.7. Rauli Aho 80 (Friisilä)   
6.8. Satu Tuominen (Tilus)    
(9.8. Leila Vänttinen 60 (Suvi V. / Herttoniemenranta)   
10.8. Berndt Andberg 80    
21.8. STUL (Suom. klubi)   
23.8. Hampuri (Merimieskirkko)   
26.8. Zinnkeller    
27.8. Sonera (Tilus)   
31.8. Vasankari (Grabbskog)    
29.8. Kirkkonummen kunta (kirjasto)    
4.9. Palodex (Tilus)    
13.9. Maatilapuoti (Kirkkonummen tori)    
19.9. Zinnkeller    
20.9. Risto Rennicke 60 (Tilus)    
23.9. Vantaan Energia (Gumbostrand)    
27.9. Zinnkeller    
2.10. Zinnkeller    
3.10. Zinnkeller    
4.10. Zinnkeller   
¨ Pickala Gård (Anja Hutton)    
10.10. Zinnkeller    
16.10. Linna Repe (Tilus)    
17.10. Ramboll (Wäiski)   
¨ Zinnkeller    
25.10. Zinnkeller    
27.10. Rakennusinsinöörit -56 (Kari Falck, Nyyrikki) 200,-) 1.11. Antero-juhla (Blue Peter)    
10.11. Sony-Ericsson (Tilus)    
13.11. Ramboll (Tilus)    
14.11. SIK (Tilus)    
21.11. Daniela Blöcker 18 (Siru Hannula, Tilus)   
27.11. Kari Tuominen (TKY 4, Suomalainen klubi)    
1.12. Porkkalanniemen martat (Friggesbyn koulu)    
8.12. Tikkurila (Arja Schadewitz)    
20.12. Pertti Juslen 60 (Marja Juslen, Hämeenkylän kno)   
30.12. Satu Rautiainen (Tilus)    

2015 - 60 kpl

6.1. Erkki Karjalainen 89 (Ulla Karjalainen, Tilus)
5.2. Zinnkeller
19.2. Jukka Kumela haut. (Simo Salanne, Perho)
28.2. Mauri Vasankari 95 (Grabbskog)
3.3. Hans Öfverström hautaj. (Solåsa)
" Rempsetti (Tilus)
5.3. Ramboll (Tilus)
7.3. Antero-väki (Tilus)
9.3. Puistokartano
21.3. Nelli Laukkanen 60 (Leijuva Lahna, Hki)
2.4. Autistiliitto (Helinä Rautavaaran museo)
30.4. Merikartano
1.5. Suomalainen klubi
" Kim Bergström (Hummerheim)
13.5. Ramboll
16.5. Olkkonen (Tilus)
2.6. Puistokartano
" Hupailta (Tilus)
3.6. Astra (Tilus)
7.6. Jenni Suominen (Tilus)
10.6. Pipa Puonti (Tilus)
" MTK (Tilus)
12.6. TEK
22.6. Rusanen (Tilus)
23.6 2. Hupailta (Tilus)
26.6. Vihavainen (Orimattila)
5.7. Jarkko Niittymäki (Tilus)
18.7. Matti Mattila 60 (Kuhmalahti)
25.7. Raija Uuttu (Paimio)
1.8. Janne Ahonen / häät (Kaisaniemi)
4.8. 3. Hupailta (Tilus)
7.8. Hemmi (Tilus)
12.8. Vantaan Energia (Gumbo)
18.8. PlusTerveys (Leena Brax, Diana - Kulosaari)
22.8. Kauklahti-seura (Kauklahti)
" Tiina Haakana (Nuottaniemi)
23.8. Pollari (Tilus)
27.8. STUL (Suom. klubi)
30.8. 4. Hupailta (Tilus)
5.9. Esmila (Tilus)
10.9. Vantaan Energia (Gumbo)
12.9. Kirkkonummen Maamiesseura (K-nummi)
(18.9. Marianna Gumse haut. (Rolf Gumse, Espoon kko)
25.9. Kirkkonummen suu (Tilus)
8.10. Ramboll (Tilus)
10.10. Sveitsin ystävät (rav. Lämpö, Suvilahti)
11.10. 5. Hupailta
17.10. Pasi Saarelma 60 (Hummerheim)
" rva Antti Erävaara 50 (Kurttila)
30.10. Paimiolaiset (Hummerheim)
5.11. Vuori-insinöörien rouvat (Tekniska)
8.11. 6. Hupailta
21.11. Teijo ja Heli (Badabing, Tapiola)
28.11. Darlene Koskinen 50 (Matinkylä)
6.12. Isänmaan Ystävät (Päämaja, Mikkeli)
9.12. Aalto / Kemian laitos
12.12. Tommi Ullgren 40 (Hermanni)
13.12. 7. Hupailta
16.12. Kirkon ulkomaanapu (Lauttasaaren kko)
19.12. Antti Arjas 75 (Tilus)

2016 - 57 kpl

26.1. Kirkkonummen kunta / Porkkala 60 (kunnantalo)
4.2. Porkkala-kirjan ja CD:n julkistus (K-nummen kirjasto)
6.2. Sello (Sarasti / miniautot)
7.2. Otto Kangasniemi 80 (Wolsin kno)
" Sello (Sarasti / miniautot)
9.2. Anneli Rantalaiho (Tilus)
10.3. Icecapital (Tilus)
12.3. Linnea Mynttinen (Ljungheda)
16.3. Suunto (Tilus)
17.3. Marita Käck / haut. (Oitbacka VPK)
20.3. 8. Hupailta
9.4. Hämeenlinnan mieskuoro (Hummerheim)
11.4. Rakennusteekkarit (Wanha Poli)
28.4. Kirkkonummen AVH-kerho (Terveyskeskus)
1.5. Suomalainen klubi
10.5. Matkahuolto (Tilus)
11.5. SOS-lapsikylä (Tilus)
17.5. Rantalaiho (Tilus)
21.5. Kirkkonummen Kielikylpy (Wols)
2.6. Verisure (Tilus)
19.6. Kivelä (Askainen)
28.6. Roll Research (Tilus)
29.6. Easypark (Tilus)
11.7. Vison (Tilus)
13.7. Penan pojat (Tilus)
18.7. Tammelan Maamiehet (Tilus)
" Kari Mikkelä (Tilus)
20.7. Reetta Karjalainen 80 (Kesälahti)
23.7. Maanrakennus Kivelä
24.7. Maatilapuoti Yhteislauluilta
26.7. Porkkalannimen Martat (Kangasniemi)
30.7. Jarmo Jokinen 60 (Tilus)
" Hannu Lindström 60 (Lintuvaara)
8.8. Kimmo Kalela (Porkkala)
15.8. LUSP (Kirkkonummi)
17.8. OP (Kuusisaari)
17.8. Caverion (Tilus)
23.8. Vantaan Energia (Hirvihaaran kno)
24.8. Pertti Tuomala 85 (Rake, Erottaja)
25.8. STUL (Suom. Klubi)
30.8. Vantaan Energia (Sähköranta)
1.9. Tool (Tilus)
2.9. Severi 90
3.9. Anna-Liisa Auterinen 70 (Sähinä-sali, Lauttasaari)
8.9. Vantaan Energia (Sähköranta)
10.9. Maatilapuoti (Kirkkonummi)
15.9. Fingrid (Tilus)
20.9. Rantalaiho (Tilus)
22.9. R-kioski (Tilus)
29.9. Tarkett (Tilus)
2.10. Kimmo Kalela 75 (Porkkala)
" 9. Hupailta
29.10. Nice Team (Tilus)
1.11. Reijo Rautauoma (Suom. klubi)
5.11. Haakana & Jokela (Tilus)
17.11. Kirkkoharjun koulu (K-nummi)
24.11. RAY (Tilus)

2017 - 35 kpl

20.1. Asko Schrey 60 (Klovinmäki)
21.1. Aino Kärnä valm. (Olari)
11.2. Taisto Koivumäki 60 (Tilus)
11.3. IA 60 (Tilus)
18.3. Asko Schrey (Kuusisaari)
23.3. TEK (Aulanko)
24.3. IA 60 (Tilus)
7.4. Pauliina Schrey (Kuusisaari)
1.5. Suomalainen klubi 13.5. Kulttuuriklubi (Tilus)
20.5. Jouni Vasankari 60 (Grabbskog)
27.5. Bileinsinöörit ry (Villa Grande, Martinlaakso)
3.6. Pinja Niittymäki yo
" Nea Mikkelä
10.6. serkkutapaaminen (Kauhava)
15.6. Janne Johansson 60 (Mankkaa)
" Kari Mikkelä 60 (Mankkaa)
22.7. serkkupileet (Tilus)
23.7. Maatilapuoti
29.7. Eija Suhonen 50 (Tilus)
4.8. Pohjola Rakennus (Tre)
13.8. Purjehdusperheiden iltamat (Hiidenvesi)
24.8. STUL (Suom. klubi)
25.8. Antero Lappalainen (Satava)
30.8. VE (Sähköranta)
7.9. VE (Sähköranta)
9.9. Maatilamarkkinat
21.9. Fingrid (Tilus)
21.10. Rauni Nurmisalo haut. (Kontula, Martti Nurmisalo)
4.11. Eino Kivisaari 40 (Tilus)
10.11. Otto Mikkelä haut. (Huopalahti, Kari Mikkelä)
12.11. Ramboll (Hanasaari)
2.12. Kari Kokko 60 (Tilus)
19.12. Kirkkonummen kunta (Kunnantalo)

2018 - 60 kpl

20.1. Taisto Edlund (Kontulan srk-talo, Martti Nurmisalo)
6.2. ABB (Tilus)
10.3. Lasse Parvinen 50 (Brunnsdal)
19.3. Norilo Strategy Consulting (Radisson Blu)
27.3. Ramboll (Ilkka Kerolan läks. Saslik)
14.4. Eero Lähteenmäki 70 (Kirkkonummi)
28.4. Antti Pulkkinen (Tilus) 150,- 29.4. Kimmo Mattila (Tilus)
1.5. Suomalainen klubi
6.5. Paimion Senioriopettajat (Tilus)
7.5. Paimion Sotaveteraanit (Tilus)
9.5. Susanna Rahkonen & Mikko Mäklin 100 (WeeGee-talo)
16.5. Yhtyneet Insinöörit (Tilus)
18.5. TEK (Tilus)
29.5. Vasankari (Tilus)
2.6. Kemppe (Tilus)
5.6. Open Ocean (Tilus)
10.6. Paimion Martat (Tilus)
28.6. Amscan (Tilus)
30.6. Seppo Korppoo (Räyskälä)
6.7. Kimara 40 (Häntälä)
12.7. Iskun-talo (Paimio)
19.7. Elina Saarenmaa 35 (Tilus)
28.7. Linda Fröberg & Kettel Fredriksson /
2.8. Matthew / bachelor party (Hummerheim)
4.8. Hanna Vihavainen & Matthew / häät
5.8. Maatilapuoti (Kirkkonummi)
10.8. Leonella (Iniö)
11.8. Yrjö Peljo 90 (Orisberg, Isokyrö)
15.8. Vantaan Energia (Sähköranta, Sipoo)
18.8. Seppo Kalske 60 (Tilus)
19.8. Hyökyvuori (Tilus)
21.8. Vantaan Energia (Sähköranta, Sipoo)
22.8. Kemijoki (Tilus)
" SOS-Lapsikylä (Tilus)
24.8. Norlandia (Tilus) s
25.8. Heikki Karjalainen (Uukuniemi)
26.8. Essi Alinen (Tilus)
28.8. Kainulainen Pekka (Dipoli)
" Eniro (Tilus)
29.8. STUL (Suom. klubi)
30.8. Mankkaan kyläyhdistys (Tuomaantie 1)
31.8. Picaset / Lasse Kärkkäinen & Helvi eläkk. (Pitäjänmäki)
2.9. Bueno (Tilus)
4.9 Matinkylän monari
" Vantaan Energia (Tilus)
8.9. PYK (örö)
9.9. Teijonsalo 80 (Tilus) 21.9. (Hernesaari)
23.9. Reima Aaltonen (Korvensuu)
29.9. Juha Aaltonen 60 (Tilus)
4.10. Pieni huili (Lauttasaari)
1.11. Port Agency (Tilus)
3.11. Göran Käck / näyttelyn avaj. (Cleopatra)
22.11. Kirkkonummen kunta (kunnantalo)
24.11. Marjut Pietikäinen 50 (Kappelin kellari)
29.11. Cinia (Tilus)
13.12. Suomi-Korea -seura (Hämeent. 67)
14.12. Vantaan Energia (Wanha Bäckby, Vantaa)
" Paimion kaupunki (Isku)

2019 - 48 kpl

18.1. Espoo (Tilus)
20.1. Pentti Aaltonen
3.2 SVTK (Tilus)
15.2. Kemppe (Tilus)
23.2. Tiina Eskola 30 (Villa Tammikko, Tuusula)
" Eija Salonoja 60 (Tilus)
2.3. Heikki Rauvola (Tilus)
22.3. Oteron (Suom. klubi)
23.3. Antti Kurkela / hautaj. (Hyvinkää)
" Kaj Backas 75 (Handelsgillet)
6.4. Kunnallislehti (Paimio)
" Brotherus (Tilus)
17.4. Matinkylän seniorit
24.4. Matinkylän seniorit
25.4. Kirkkonummen Terveyskeskus
1.5. Suomalainen Klubi
8.5. Rahkonen (Tilus)
10.5. Säkylä 40 v. (Villa Haapsaari)
18.5. Kaustisen musiikkilukio (Tilus)
20.5. Lehtonen (Porkkala-opastus)
22.5. Ouman (Tilus)
1.6. Mäklin Leo / yo (Kaskikuja 3A)
7.6. Diak (Gun-Viol)
10.6. Hels. Rotary-klubi (Mamma Rosa)
13.6. Winestate (Tilus)
14.6. Mohammed (Nupuri)
4.7. Ussa
12.7. Pollin Piha
12.7. Iniö
28.7. Maatilapuoti
10.8. Markus Saarelma 40 (Mynämäki)
17.8. Krista Maurinen & Lasse Päivärinta / häät (Perniö)
19.8. SKTL
23.8. STUK
20.8. Vantaan Energia (Sannäs)
27.8. STUL
28.8. Vantaan Energia (Sähköranta)
29.8. Cinia (Tilus)
8.9. Hotelli Koryo (Pjongjang, P-Korea)
10.9. Mansudae Art Studio (Pjongjang, P-Korea)
11.9. Kim Won Gyu (Pjongjang, P-Korea)
13.9. Bussimatka Japaninmerelle (P-Korea)
15.9. Bussimatka Pjongjangiin (P-Korea)
" Hotelli Koryo (Pjongjang, P-Korea)
1.10. Luolamiehet (Tilus)
21.10. Kirkkonummen Seniorit (Seurakuntatalo)
7.11. Ramboll (Hämeenkylän kno)
22.11. Medaffcon (Tamro-talo, Vantaa)

TÄHÄN ASTI YHTEENSÄ 1 432 kpl